B-kategooria kursused on programm, mis on mõeldud auto turvalise juhtimise õpetamiseks. Need tunnid hõlmavad mitmeid teemasid, sealhulgas automehhaanika aluseid, liiklusseaduseid ja turvalise juhtimise meetodeid. Tunde juhendavad kogenud juhendajad, kes saavad pakkuda praktilist õpetust ja soovitusi, et aidata õpilastel saada kindlateks ja oskuslikeks juhtideks.

B-kategooria juhtimisõiguste saamine tähendab, et Teil on õigus juhtida sõidukit, mille kaal ei ületa 3500 kg ja mis võib sisaldada kuni 8+1 reisijat.

Millised juhiload on mul võimalik saada?

Õpetaja räägib erinevatest tüüpidest autolubadest

Piiratud juhtimisõigusega juhiluba

Eestis võivad saada 16- ja 17-aastased isikud piiratud juhtimisõigusega juhiloa B-kategoorias. Kursusele registreerumiseks peate olema vähemalt 15 ja pool aastat vana.
Piiratud õigusega saate juhtida sõidukit ainult siis, kui Teie kõrval on vanem või isik, kellel on kirjalik nõusolek. See inimene peab omama kehtivat B-kategooria juhiluba vähemalt 2 aastatja ei tohi olla alkoholi mõju all. See piiratud juhtimisõigusega juhiluba lubab Teil juhtida autot ainult Eesti piires.

Esmane juhiluba

Esmase juhiloa saamiseks võite läbida Transpordiameti eksami 3 kuud enne 18. eluaastat, kuid juhiluba saate saada alles 18-aastaseks saades. Esmasel juhiloal on kehtivusaeg 2 aastat.
Isikutele, kelle staaž on alla 2 aasta, on lubatud juhtida sõidukit kiirusega kuni 90 km/h ja nõutud tähistada oma sõiduk rohelise vahtralehe märgiga.

Täielik juhiluba

Peale esmase juhiloa kehtivuse lõppu saab täieliku juhiloa saamiseks läbida lõppastme koolituse "Libedasõit". Kui viimase 12 kuu jooksul on rikutud liikluseeskirju, tuleb läbida uuesti ka teooriaeksam. Täieliku juhiloa kehtivusaeg on 10 aastat.
Kiirusepiirang on nüüd piiratud ainult liikluseeskirjadega ja Te ei pea oma sõidukit märkima rohelise vahtralehe märgiga.

Registreeri kursusele

Õppesõidu alustamise koht