BE-kategooria kursused on spetsiaalne koolitusprogramm, mis on mõeldud neile, kes soovivad juhtida haagisega autot (maanteerong). Õpetame Teile vajalikud teoreetilised ja praktilised oskused, mis aitavad sooritada Maanteamet eksami ja juhtida autorongi.

BE-kursusel õppida soovivatel õpilastel peab olema B kategooria juhiluba ja vanus vähemalt 20 aastat. Samas võivad sellel kursusel osaleda ka õpilased esmase juhiloaga, kuid täismahus autorongi juhtimise õigust saab alles pärast esmase juhiloa vahetamist järgmiste kategooriate vastu.

Mida on vaja haagisega autoga sõitmiseks?

auto haagisega

BE-kategooria

Kui sõiduki täismass on 3500 kg kuni 7 tonni, siis kuulub see BE-kategooriasse ja sellega sõitmiseks tuleb läbida autokooli kursus ja sooritada eksam Transpordiametis. Seda tüüpi autorongide hulka kuuluvad näiteks ratastel suvila, haagis autode või suurte lemmikloomade veoks.

Kood B 96

Tingimusel, et autorongi registreerimismass Transpordiametis ei ületa 4250 kg, tuleb sooritada vaid sõidueksam ja juhiloale tehakse vastav märge. Simple autokoolis Te saate valmistuda Kood B 96 eksamiks Transpordiametis.

Registreeri kursusele

Õppesõidu alustamise koht